HW-07-09-S-T-350-110
Samtec Inc.
型号:
HW-07-09-S-T-350-110
描述:
CONN HDR 21POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 21
Color Black
Length - Post (Mating) 0.270" (6.858mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)