HW-07-10-T-S-750-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-07-10-T-S-750-SM
描述:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK SMD TIN
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 7
Color Black
Length - Post (Mating) 0.015" (0.381mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)