HW-07-15-F-D-355-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-07-15-F-D-355-SM
描述:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.565" (14.351mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.355" (9.017mm)