HW-07-17-T-S-295-090-002
Samtec Inc.
型号:
HW-07-17-T-S-295-090-002
描述:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 7
Color Black
Length - Post (Mating) 0.095" (2.413mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.480" (12.192mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.295" (7.493mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)