HW-08-08-G-D-288-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-08-08-G-D-288-SM
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.177" (4.496mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.465" (11.811mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.288" (7.315mm)