HW-08-11-F-D-498-236
Samtec Inc.
型号:
HW-08-11-F-D-498-236
描述:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.196" (4.978mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.498" (12.649mm)
Length - Tail 0.236" (5.994mm)