HW-08-12-F-D-695-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-08-12-F-D-695-SM
描述:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.270" (6.858mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.695" (17.653mm)