HW-08-12-G-D-600-SM-A
Samtec Inc.
型号:
HW-08-12-G-D-600-SM-A
描述:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Number of Positions 16
Color Black, Natural
Length - Post (Mating) 0.365" (9.271mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.600" (15.240mm)