HW-09-16-FM-S-325-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-09-16-FM-S-325-SM
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 9
Color Black
Length - Post (Mating) 0.055" (1.397mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.380" (9.650mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)