HW-10-08-T-D-257-SM-A
Samtec Inc.
型号:
HW-10-08-T-D-257-SM-A
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD TIN
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.208" (5.283mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.465" (11.811mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.257" (6.528mm)