HW-10-08-T-D-260-SM-TR
Samtec Inc.
型号:
HW-10-08-T-D-260-SM-TR
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD TIN
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.205" (5.207mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.465" (11.811mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.260" (6.604mm)