HW-10-10-F-D-250-SM-A
Samtec Inc.
型号:
HW-10-10-F-D-250-SM-A
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.515" (13.081mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)