HW-10-10-T-S-524-090
Samtec Inc.
型号:
HW-10-10-T-S-524-090
描述:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.216" (5.486mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.524" (13.310mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)