HW-10-14-F-D-1075-118
Samtec Inc.
型号:
HW-10-14-F-D-1075-118
描述:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.237" (6.020mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.075" (27.305mm)
Length - Tail 0.118" (2.997mm)