HW-10-20-L-D-807-SM-A
Samtec Inc.
型号:
HW-10-20-L-D-807-SM-A
描述:
CONN BRD STACK .100" 20POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.258" (6.553mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.807" (20.498mm)