HW-12-08-T-S-300-110
Samtec Inc.
型号:
HW-12-08-T-S-300-110
描述:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)