HW-13-10-S-D-590-SM-A
Samtec Inc.
型号:
HW-13-10-S-D-590-SM-A
描述:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.590" (14.986mm)