HW-16-10-F-S-550-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-16-10-F-S-550-SM
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.215" (5.461mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.550" (13.970mm)