HW-16-11-G-S-675-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-16-11-G-S-675-SM
描述:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.675" (17.145mm)