HW-19-17-TM-S-200-206
Samtec Inc.
型号:
HW-19-17-TM-S-200-206
描述:
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 19
Color Black
Length - Post (Mating) 0.074" (1.880mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.480" (12.192mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.206" (5.232mm)