HW-20-09-F-D-395-SM-A
Samtec Inc.
型号:
HW-20-09-F-D-395-SM-A
描述:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black, Natural
Length - Post (Mating) 0.270" (6.858mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.395" (10.033mm)