HW-20-12-G-D-649-250
Samtec Inc.
型号:
HW-20-12-G-D-649-250
描述:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black, Natural
Length - Post (Mating) 0.131" (3.327mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.649" (16.485mm)
Length - Tail 0.250" (6.350mm)