HW-20-12-G-S-661-085
Samtec Inc.
型号:
HW-20-12-G-S-661-085
描述:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.284" (7.214mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.661" (16.789mm)
Length - Tail 0.085" (2.159mm)