HW-24-13-S-D-694-124
Samtec Inc.
型号:
HW-24-13-S-D-694-124
描述:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 48
Color Black
Length - Post (Mating) 0.412" (10.465mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.694" (17.628mm)
Length - Tail 0.124" (3.150mm)