HW-25-09-F-D-220-120
Samtec Inc.
型号:
HW-25-09-F-D-220-120
描述:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.390" (9.906mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.220" (5.588mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)