HW-27-11-F-D-690-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-27-11-F-D-690-SM
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 54POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 54
Color Black
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.690" (17.526mm)