HW-27-20-LM-S-375-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-27-20-LM-S-375-SM
描述:
CONN HDR 27POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 27
Color Black
Length - Post (Mating) 0.690" (17.526mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)