HW-28-13-G-D-750-110
Samtec Inc.
型号:
HW-28-13-G-D-750-110
描述:
CONN HDR 56POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 56
Color Black
Length - Post (Mating) 0.370" (9.400mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)