HW-29-10-H-S-290-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-29-10-H-S-290-SM
描述:
CONN HDR 29POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 29
Color Black
Length - Post (Mating) 0.475" (12.065mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)