HW-30-10-G-S-490-SM
Samtec Inc.
型号:
HW-30-10-G-S-490-SM
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.275" (6.985mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.490" (12.446mm)