HW-33-07-T-Q-200-055
Samtec Inc.
型号:
HW-33-07-T-Q-200-055
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 66
Color Black
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)
Row Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.055" (1.400mm)