HW-50-12-G-S-430-110
Samtec Inc.
型号:
HW-50-12-G-S-430-110
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.490" (12.446mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.430" (10.922mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)