HWS100-5/HD
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
HWS100-5/HD
描述:
AC/DC CONVERTER 5V 100W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 1.10" W x 3.23" H (160.0mm x 28.0mm x 82.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series HWS/HD (100W)
Current - Output 1 20 A
Power (Watts) 100W
Type Open Frame
Efficiency 86%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC