HWS50A-24/HD
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
HWS50A-24/HD
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 53W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.72" L x 3.23" W x 1.04" H (120.0mm x 82.0mm x 26.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series HWS/HD (50W)
Current - Output 1 2.2 A
Power (Watts) 53W
Type Open Frame, Conformal Coated
Efficiency 87%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC