ICH5048S12
XP Power
型号:
ICH5048S12
品牌:
XP Power
描述:
DC DC CONVERTER 12V 50W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.16A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series ICH (200W)
Power (Watts) 50 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 85%