Samtec Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.526
$10.526
10
$9.47435
$94.7435
25
$8.92468
$223.117
50
$8.69592
$434.796
100
$8.467065
$846.7065
250
$7.55174
$1887.935
500
$7.094068
$3547.034
1000
$6.270238
$6270.238
请发送询价,我们将立即回复。

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Material - Post | Brass |
| Housing Material | Polyester, Glass Filled |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Termination | Solder |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 28 (2 x 14) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Series | ICO |
| Type | DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Features | Open Frame |
| Termination Post Length | 0.095" (2.41mm) |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Package | Tube |
| Contact Resistance | 10mOhm |
| Base Product Number | ICO-628 |