IDLV-25-36
MEAN WELL USA Inc.
型号:
IDLV-25-36
描述:
I/P:90-295VAC O/P:+36V 0.7A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.33" L x 2.95" W x 0.87" H (110.0mm x 75.0mm x 22.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 700mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series IDLV-25 (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Constant Voltage
Efficiency 82%
Voltage - Output 36V