IDLV-45A-48
MEAN WELL USA Inc.
型号:
IDLV-45A-48
描述:
LED DRIVER CV AC/DC 48V 940MA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.72" L x 2.95" W x 0.98" H (120.0mm x 75.0mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 940mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series IDLV-45 (45W)
Power (Watts) 45 W
Type Constant Voltage
Efficiency 88%
Voltage - Output 48V