首页 / 存储器 / IDT6116LA45SO
minImg
IDT6116LA45SO
Renesas Electronics America Inc
型号:
IDT6116LA45SO
封装:
24-SOIC
描述:
IC SRAM 16KBIT PARALLEL 24SOIC
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 2K x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-SOIC
Series -
Access Time 45 ns
Write Cycle Time - Word, Page 45ns
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Memory Size 16Kbit
Technology SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V