首页 / 存储器 / IDT71016S12Y8
minImg
IDT71016S12Y8
Renesas Electronics America Inc
型号:
IDT71016S12Y8
封装:
44-SOJ
描述:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 44SOJ
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 64K x 16
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-SOJ
Series -
Access Time 12 ns
Write Cycle Time - Word, Page 12ns
Package / Case 44-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Memory Size 1Mbit
Technology SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V