首页 / 直流转换器 / IEA4W004A120V-003-R
minImg
IEA4W004A120V-003-R
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
IEA4W004A120V-003-R
描述:
DC DC CONVERTER 12V 48W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.9mm x 8.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series iEA (75W)
Power (Watts) 48 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 91%