Power Integrations
型号:
IGD515EI
封装:
Module
批次:
-
描述:
IC GATE DRVR HI/LOW SIDE MODULE
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$178.429
$178.429
10
$151.66465
$1516.6465
40
$142.74225
$5709.69
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 40ns, 40ns |
| Driven Configuration | High-Side or Low-Side |
| Number of Drivers | 1 |
| Gate Type | IGBT, N-Channel, P-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Not For New Designs |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 15A, 15A |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | SCALE™-1 |
| Package / Case | Module |
| Voltage - Supply | 12V ~ 16V |
| Channel Type | Single |
| Mfr | Power Integrations |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | IGD515 |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.9V, 3.8V |