IHB2EB121K
Vishay Dale
型号:
IHB2EB121K
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 120UH 3.2A 90 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.825" Dia (20.96mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Series IHB
Inductance 120 µH