IHB2EB471K
Vishay Dale
型号:
IHB2EB471K
描述:
FIXED IND 470UH 1.6A 355 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.825" Dia (20.96mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 355mOhm Max
Series IHB
Inductance 470 µH