IHB3BV470K
Vishay Dale
型号:
IHB3BV470K
描述:
FIXED IND 47UH 7.2A 24 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 7.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.100" Dia (27.94mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Series IHB
Inductance 47 µH