IHD1ER821L
Vishay Dale
型号:
IHD1ER821L
描述:
FIXED IND 820UH 360MA 1.98OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 260mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.98Ohm Max
Series IHD
Inductance 820 µH