IHM2EB121K
Vishay Dale
型号:
IHM2EB121K
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 120UH 3A 175 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.560" (14.22mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 175mOhm Max
Series IHM-2
Inductance 120 µH