IHSM3825ER271L
Vishay Dale
型号:
IHSM3825ER271L
描述:
FIXED IND 270UH 290MA 4.4OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 260mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.4Ohm Max
Series IHSM-3825
Inductance 270 µH