IHSM5832PJ390L
Vishay Dale
型号:
IHSM5832PJ390L
描述:
FIXED IND 39UH 1.8A 190 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.03A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Series IHSM-5832
Inductance 39 µH