首页 / 固定电感器 / IHTH0750JZEB470M5A
minImg
IHTH0750JZEB470M5A
Vishay Dale
型号:
IHTH0750JZEB470M5A
品牌:
Vishay Dale
描述:
FIXED IND 47UH 6.5A 37.2 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.375" (9.53mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.800" Dia (20.32mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 37.2mOhm Max
Series IHTH-0750JZ-5A
Inductance 47 µH